Najlepsze i najgorsze seriale 2017


Walka była zaciekła, do ostatnich chwil nie było wiadomo który serial wygra w naszym plebiscycie, ale jedna z produkcji o włos wysunęła się na prowadzenie.


     Rok 2017 obfitował w seriale, szczególnie w nowe produkcje. Kogokolwiek by nie spytać, przyznaje, że miał problem z byciem na bieżąco z nowinkami. Jedynie nieliczni szczęściarze zaliczyli wszystkie dobrocie, jakie zgotowano nam w minionym roku. Chociaż moje obowiązki nie pozwalały na oglądanie tak wielu seriali, jak bym chciała, udało mi się zapoznać z najlepszymi z najlepszych (i z najgorszymi z najgorszych).
      Na naszym profilu na Facebooku zapytaliśmy Was które z produkcji, mających emisję w 2017 roku, zasługują na miano Najlepszego i Najgorszego serialu 2017. O ile w tej drugiej kategorii nie było wątpliwości kto otrzymał to niechlubne miano, o tyle w tej pierwszej do końca walczyły trzy seriale.
      Poniższe zestawienie podyktowane jest wyłącznie gustami moimi i moich czytelników, którzy oddali głosy w plebiscycie, więc możliwe, że się z nim nie zgadzasz - i nic w tym złego.

Najgorszy serial 2017

Riverdale - najgorszy serial roku według czytelników


       Elo, witajcie w Riverdale! Typowa teen drama, którą niektórzy się zachwycają, a niektórzy jej nienawidzą. Luźno oparta na komiksach z serii Archie Comics, przedstawia wydarzenia z małego miasteczka o nazwie Riverdale. Główny bohater, Archie to napakowany słodziak i totalny idiota. Nie znoszę chłopaka i widocznie Wy również, skoro serial zyskał miano najgorszego w tym roku.
       Historia Archiego w Polsce w tym roku była szczególnie burzliwa. Serial - mimo tego że w naszym plebiscycie nie osiągnął nic chwalebnego - okazał się być sukcesem. W 2017 pojawił się w naszym kraju komiks Archie, który początkowo zobowiązało się wydać Fantasmagorie, ale po wielu burzliwych przygodach i wpadkach piarowych w końcu ukazał się nakładem wydawnictwa Ultimate Comics. Niestety, bohaterowie z Riverdale nie mają szczęścia w polskim świecie komiksów, bo jakoś tłumaczenia i liternictwa w pierwszym tomie Archiego woła o pomstę do nieba.
      O Riverdale mówiłam podczas mojej prelekcji o kobietach nieheteroseksualnych w serialach amerykańskich podczas Krzyżakonu 2017, produkcja pojawiła się również w jednej z dyskusji na naszym fan page'u - za każdym razem w kontekście narzekania. Dla niektórych serial jest idealnym guilty pleasure, dla mnie jest niezbyt dobrze stworzoną opowieścią o głupiutkich nastolatkach, którzy epatują seksem niczym dwudziestoparolatkowie.

Knightfall - najgorszy serial roku według Geek Kocha Najmocniej


      O produkcji wspominałam w przypadku tekstu o serialach historycznych. Rzucę nawet odważne stwierdzenie, że Knightfall wypada gorzej, niż Korona królów, która premierę miała wczoraj. Produkcja History miała być otarciem łez po kończącym się Vikings, serialem na miarę hitu o Wikingach, a okazała się być jednym z gorszych seriali, jakie dane mi było oglądać. Jeśli chodzi o Koronę królów, to od początku wiadomo było, że przeznaczony na produkcję budżet nie pozwoli na stworzenie zapierającego dech w piersi widowiska, ale fabuła nie była najgorsza.
      W Knightfall zawodzi wszystko: od gry aktorskiej, poprzez beznadziejny scenariusz, na efektach specjalnych i montażu kończąc. Oglądając serial czułam zażenowanie, ponieważ pokładałam w produkcji History ogromne nadzieje. Serial nie cieszył się dużą oglądalnością, ale i tak w jakiś sposób otrzymał zamówienie na kolejny sezon.
      Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z Knightfall, to weźcie sobie do serca moje słowa i nie włączajcie żadnego z odcinków. Podziękujecie mi później.

Najlepszy serial 2017

Stranger Things - najlepszy serial roku według czytelników


       Nie spodziewałam się innego wyniku. Chociaż Stranger Things po raz pierwszy zagościło na ekranach w 2016 roku, to w 2017 dostaliśmy drugi sezon. Ja na imprezę przyszłam spóźniona, bo sięgnęłam po tę produkcję dopiero w te święta Bożego Narodzenia. Opłacało się czekać, bo dzięki temu mogłam obejrzeć drugi sezon zaraz po pierwszym. Było to o tyle ważne, że początkowa seria wciągnęła mnie tak bardzo, że pochłonęłam ją momentalnie i mój organizm wołał o więcej. 
      Chociaż uważam, że drugi sezon jest gorszy od pierwszego, to nadal seria z 2017 roku trzymała poziom. Znakomicie pokazywała następstwa wydarzeń z premierowego sezonu (pomiędzy fabułą w sezonach jest rok różnicy), bohaterowie wspaniale się rozwinęli, a pierwsze odcinki pozwoliły nam na chwilę odetchnąć - żeby dwa ostatnie mocno walnęły nas w brzuch, aż zapłaczemy.
      O miano Najlepszego serialu 2017 roku w naszym plebiscycie walczyły zaciekle Dark oraz Supernatural. Trzy pierwsze miejsca to zaledwie głos różnicy pomiędzy produkcjami. Jeśli chodzi o niemieckojęzyczny serial Netflixa, rozumiem zachwyty. Co do drugiej produkcji, podejrzewam, że znaczenie miał sentyment.

Room 104 - najlepszy serial roku według Geek Kocha Najmocniej


        To nie była łatwa decyzja. W 2017 roku dostaliśmy wiele dobrych nowych seriali, albo wspaniałych kontynuacji. Świetne okazały się: Dark, Mindhunter, Stranger Things. Przez długi czas chciałam ogłosić Najlepszym serialem mojego wyboru Punishera - za to, że zmazał niesmak po poprzednich produkcjach kooperacji Marvel - Netflix. Myślałam również o 13 Reasons Why, które - choć mocno skrytykowałam - namieszało na scenie serialowej i przez wielu uważane jest za jedną z najważniejszych produkcji 2017 roku. Przez głowę przeszła mi również myśl o wychwalaniu trzeciego sezonu Mr. Robot, który wywrócił moje flaki do góry nogami.
       Jednak miano Najlepszego serialu 2017 roku według Geek Kocha Najmocniej należy się właśnie produkcji HBO: The Room. Produkcja braci Marka i Jaya Duplass w każdym odcinku przekraczała granice tego, co może pokazać telewizja. Każdy epizod opowiada inną historię, jednak wszystkie mają miejsce w pokoju o numerze 104. Różni bohaterowie, różne epoki, różne historie, różne wierzenia, orientacje i kolory skóry, a - przede wszystkim - różny sposób pokazywania tego wszystkiego w serialu. Wzruszające opowieści, teatr tańca, horror, opowieści o duchach i wiele więcej - to znajdziecie w Room 104.

Zgadzacie się z wyborami? Jaki serial, według Was, zasługuje na miano Najlepszego, a jaki na tytuł Najgorszego?

Prześlij komentarz

Copyright © Geek Kocha Najmocniej – Analizujemy popkulturę.