Karuś i Piotruś

Jeśli trafiłeś na tę zakładkę, to prawdopodobnie chcesz dowiedzieć się o nas czegoś więcej. Może chcesz nas poznać, skontaktować się z nami, albo po prostu jesteś bardzo ciekawskim stworzonkiem - obojętnie jakie są Twoje intencje, znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Tutaj poznasz historię, która doprowadziła nas, czyli Karuś i Piotrusia, do stworzenia tego niesamowitego tworu, jakim jest blog Geek Kocha Najmocniej.Początki

Nasz blog został pokazany szerszej publiczności w kwietniu 2017 roku. Założyliśmy go, aby dzielić się z innymi tym, co najbardziej wyjątkowe w naszym związku (oprócz ogromnej miłości, oczywiście), czyli wspólnymi pasjami. 
Jesteśmy dumnymi geekami: Piotrek to meloman i spec od gier oraz technologii, natomiast Karolina jest nieuleczalnym serialoholikiem i maniakiem popkultury. Razem dzielimy miłość do czytelnictwa, a od czerwca 2016 roku zagłębiamy się także w komiksy. Zarażamy tego drugiego swoimi miłościami, więc dlaczego by nie zainspirować i Was?
Wspólnymi siłami stworzyliśmy wygląd bloga, zapuściliśmy się w obszary social mediów oraz wzięliśmy się do pisania - pracowaliśmy tak długo, aż powstała strona, którą teraz widzicie.
Wciąż jesteśmy młodymi twórcami w blogosferze, więc nieustannie pracujemy nad wyglądem naszej strony, jakością tekstów oraz treścią naszego fan page i pozostałych kanałów social media.

Co tu znajdziesz?

Piszemy, przede wszystkim, o komiksach i serialach, ale znajdziesz tutaj także teksty dotyczące szeroko pojętej kultury popularnej. Recenzujemy i analizujemy przeróżne dzieła, od tych wydawanych w składzie kolekcji komiksowych, po wszystkie animacje z Uniwersum DC, jakie kiedykolwiek powstały. Mamy podejście kulturoznawcze, często zajmujemy się takimi tematami, jak motywy LGBT, feminizm, historia, religioznawstwo i zaburzenia psychiczne. Każdy nasz tekst jest przykładem konwergencji - czerpiemy z różnych dziedzin i z różnych tekstów kultury. Nie bądź więc zdziwiony, jeśli kiedyś napotkasz tutaj artykuł, dotyczący zastosowania programowania podczas urządzania domu dla pary geeków.
Znajdziesz nas również na YouTube pod nazwą Randka w bibliotece: tam zajmujemy się typowo analizowaniem komiksów.

Geek po godzinach

O tekstach na bloga myślimy dzień i noc, jednak czasem źli ludzie każą nam pracować, albo uczyć się. 
Karolina jest absolwentką kulturoznawstwa i dziennikarstwa, na co dzień pracuje jako Specjalistka ds. SEM oraz Social Media i pół-hobbystycznie a pół-zawodowo jako grafik i ogarniacz wszystkiego nowomediowego dla małego, wiejskiego domu kultury.
Piotrek, to zdolny programista, który właśnie kończy swoją przygodę z kierunkiem na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. 

Pogadajmy!

Chcemy, aby ten blog nie był jedynie komunikacją jednostronną - chcemy Was poznać! Możecie nas spotkać na różnych imprezach tematycznych i konwentach, albo gdzieś pomiędzy budynkami pięknego Gdańska. Jesteśmy dla Was dostępni również na wszelakich internetowych kanałach komunikacyjnych. Zachęcamy Was do dyskusji, spotkań, wspólnych wypadów do kina albo biblioteki.


           odrovons / piotrekowal      

4 komentarze :

 1. Świetna strona,czytam z zainteresowaniem

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydajecie się mega fajną i zgraną parą :) Powodzenia w blogowaniu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojejuś! Pierwszy raz trafiłam na taką stronę. CUDOWNA! Na pewno będę do Was zerkała częściej jak tylko mi czas na to pozwoli. Powodzonka KOCHANI! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny blog Karolina! :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Geek Kocha Najmocniej – Analizujemy popkulturę.