Shonen, Shonen i Seinen! - Stosik #1


       Styczeń już za nami, więc czas na to, abym przekazał wam, co w najbliższym czasie będę pożerał w każdej wolnej chwili!.

        W styczniu, ze względu na sesję, niestety nie udało mi się przeczytać zbyt wiele. Z najświeższych rzeczy, które mogę dodać do listy "Read", to 1 tom The Promised Neveland, którą niedługo zrecenzuje Karuś oraz Gdy zapłaczą cykady: Księga Marnowania Czasu, czyli czwarty tom tej serii, a jednocześnie zamykający Cykl Pytań, którego MEGA recenzja pojawi się już wkrótce (niech no tylko studia dadzą mi chwilkę odsapnąć).

Stosik mngowy      Tak oto prezentuje się dzisiejszy stosik. Jest on dość pokaźny, więc nie znam lepszego strażnika takich skarbów, jak samego Chibi Mrocznego Rycerza! Pozwólcie, że pokrótce opiszę każdą serię, z jaką będę się zmagał w najbliższym czasie.

Tokyo Ghoul
Opis wydawcy: Policja bada serię dziwnych morderstw w Tokio. Analiza zebranych dowodów rodzi podejrzenie, że sprawcami zbrodni są żywiące się ludzkim mięsem ghule. Dwaj studenci, Kaneki i Hide, sądzą, że potwory mogą udawać ludzi i właśnie dlatego są nieuchwytne. Nawet nie przypuszczają, jak szybko przyjdzie im zweryfikować trafność tej teorii.
     
      Niedawno recenzowałem pierwszy tom i z całą pewnością mogę powiedzieć, że mi się spodobał. Te rysunki, ta dynamiczna akcja, i te przerysowane emocje! Możecie pomyśleć, że przesadzam, ale nawet protagonista płacze tak obficie, że zaraz i nas zaleje łzami. Sama historia też mnie zaciekawiła, szczególnie rasą Ghouli, zazwyczaj zachowują się jak krwiożercze bestie, ale poczuwają się do  bycia ponad zwykłymi ludźmi, wręcz nimi pogardzają jak ludzie zwykli pogardzać kurczaczkami albo świnkami. Manga ta jest  z gatunków: dramat, horror, nadprzyrodzone moce, psychologiczny, Seinen, seria jest zakończona, ma 14 tomów, a także jest wydawana jej kontynuacja: Tokyo Ghoul: RE

Pamiętnik Przyszłości
Opis wydawcy: Yukiteru Amano to gimnazjalista, którego hobby jest prowadzenie pamiętnika w telefonie komórkowym. Pewnego ranka odkrywa, że znajdują się w nim wpisy z kolejnych dni. Po ich przeczytaniu zauważa, że jest tam też notatka o jego śmierci. Yukiteru nie wie, iż naokoło rozgrywa się gra o przetrwanie. Na jego drodze staje stalkerka Yuno Gasai. Jest ona wrogiem, czy sojusznikiem? Tak oto rozpoczyna się mordercza gra dwunastu ludzi umiejących przepowiadać przyszłość.

      W tę serię już zdążyłem odrobinę się zagłębić. Akurat miałem wolne pół godziny i spróbowałem przeczytać pierwszy tomik. Okropnie się wciągnąłem i dosłownie wciągnąłem go w 20 minut. Wyraziści bohaterowie, którzy może nie są bardzo unikatowi, ale mają pewne cechy, przez które łatwo się z nimi utożsamić. Takie odczucie mam zwłaszcza z parą głównych postaci, z którymi ja i Karuś mamy zaskakująco dużo wspólnego. Przeszukując opinie o tej serii w sieci, znalazłem głosy, jakoby pierwsze tomy były najlepsze, bo pod koniec historia już jest okropnym paździerzem. Po tak dobrym rozpoczęciu mam nadzieję, że nic takiego mnie nie czeka, oczywiście dam wam znać, co ja myślę na ten temat. Manga jest z gatunków Akcja, Psychologiczne, Thriller, Shounen, Tajemnicze, Nadprzyrodzone. Seria jest zakończona i zawiera 12 tomów. 

Deadman Neverland
 Opis wydawcy: Ganta został oskarżony o zamordowanie swoich kolegów z klasy i skazany na dożywocie w więzieniu Deadman Wonderland. Aby przeżyć, musi brać udział w śmiertelnie niebezpiecznych rozgrywkach organizowanych ku uciesze niczego nieświadomych widzów...

      O tej mandze wiem stosunkowo mało. Młody chłopak umieszczony w więzieniu, w którym walczy na śmierć i życie, to coś, czego jeszcze nie czytałem, pomyślałem więc: Czemu by nie spróbować? Może się zaskoczę i będzie to coś fajnego? Po przekartkowaniu pierwszego tomu zobaczyłem, że graficznie ta manga prezentuje się okazale, można powiedzieć, że taki shonenowy standardzik. To takie pierwsze wrażenie, ale nie wykluczam, że może się poprawić wraz z lekturą. Manga ta, jak poprzednie jest zakończona, zawiera 13 tomów i jest z gatunków: survival więzienny, akcja, dystopia, shounen, tajemnica.

       Bardzo mroczny ten mój pierwszy stosik. Jak nie zombiaki, to jakieś rozgrywki na śmierć i życie, czy to na wolności, czy w więzieniu. Tematyka, tematyką, ale mam nadzieję, że każda z tych serii okaże się przynajmniej dobra, i kolejne tomy tych serii pojawią się w następnym stosiku!

A Wy co macie na swoich stosikach? Pochwalcie się w komentarzach poniżej!Publikowanie komentarza

Copyright © Geek Kocha Najmocniej – Analizujemy popkulturę.