7 pomysłów na randkę dla geeków w czasach pandemii


Pandemia, lockdown, tak bardzo chce się wyjść. Szczególnie w towarzystwie ukochanej osoby.

Jakiś czas temu wrzuciliśmy na bloga pomysły na randkę dla geeków, które w dobie zamkniętych publicznych przestrzeni stały się nieaktualne. Dlatego podrzucamy Wam randkowe inspiracje, które możecie wprowadzić w domu.

1. Gotowanie jedzenia z seriali i filmów


Czy to Creme brulée Amelii, czy nowojorski sernik, którym zajadali się dobrze nam znani Przyjaciele, czy cytrynowe ciasteczka Sansy – na pewno wśród potraw z Waszych ulubionych seriali i filmów znajdzie się coś, co zjecie ze smakiem. Czemu by więc nie spróbować wspólnego gotowania i pieczenia? Przepisy znajdziecie bez trudu chociażby na kinoikuchnia.pl, a podczas gotowania możecie śpiewać, tańczyć, rozmawiać, łaskotać, żartować, a potem smacznie zjeść.

2. Piknik na dywanie


Jedna z osób partnerskich może spokojnie odpoczywać na przestrzeni wyznaczonej przez koc. Haczyk jest taki, że dookoła koca pływa lawa, a tylko druga osoba ma moc chodzenia po gorącym podłożu. Dlatego czas na relaks z książką, komiksem i serialem, a w tym czasie partner_ka organizująca randkę może raczyć ukochaną_ego pysznościami, które przynosi.

3. Sesja zdjęciowa


Zbieracie funko popy, figurki, maskotki? Niech robią Wam za modeli. Pobawcie się w stworzenie planu akcji i wykonajcie sesję zdjęciową. Możecie też stworzyć fotostory, niczym fascynujące dramaty z Bravo, tylko z Waszymi ulubionymi bohaterami. Wykorzystajcie domowe przedmioty do stworzenia scenografii, na przykład z żarówki i kartki papieru zróbcie grzyb fali uderzeniowej. Możecie efekty swojej pracy wrzucić na insta strory i pytać znajomych co dalej ma stać się z bohaterami – poczujecie się jak twórcy serialu.

4. W Waszym ulubionym świecie


Wejdźcie w świat Waszego ulubionego serialu, filmu, komiksu, książki, gry. Wcielcie się w ulubione postaci i stwórzcie dla nich Wasz wymarzony scenariusz. Czy to przygoda, czy przyjaźń, czy romans – ważne, że będziecie dobrze się bawić. Poświęćcie trochę czasu na stworzenie kostiumów, może postarajcie się też o scenografię. Możecie polegać na wcześniej napisanym scenariuszu, albo improwizujcie. A może wolicie odegrać konkretną scenę z medium, z którego zaczerpnęliście bohaterów, tylko w wydaniu, które bardziej Wam pasuje? Zabawę można przenieść też na poziom erotyki, jeśli chcecie.


5. Rozdanie nagród dla ulubieńców


Ile razy zdarzyło się, że Wasza ulubiona aktorka nie dostała nagrody, na którą Waszym zdaniem zasługiwała? A może zamiast Waszego ulubionego filmu statuetkę otrzymała jakaś ckliwa biografia, na którą nie mogłaś_eś patrzeć? Teraz macie okazję wszystko zrobić po swojemu! Ubierzcie się jak na galę, w kopertach zaklejcie wyniki, zmontujcie statuetki wedle Waszego pomysłu i spędźcie wieczór na rozdaniu niepowtarzalnych nagród. Możecie wręczać je sobie, Waszym ulubionym filmom, planszówkom, serialom – cokolwiek zapragniecie. Chcecie występy muzyczne podczas gali? Zaśpiewajcie albo puśćcie na YouTubie koncert. Potrzebujecie przekąsek? Stwórzcie coś w ramach wspólnego gotowania potraw z popkultury. Bawcie się jak chcecie i żebyście to Wy byli zadowoleni.

6. Simon mówi


Spędźcie dzień, w którym jedna osoba decyduje o wszystkich atrakcjach. Czy chce oglądać dany serial, czy chce patrzyć jak grasz na konsoli, czy chce włożyć ci na głowę rudą perukę i zagrać w szachy – robisz to. Oczywiście atrakcje muszą mieścić się w granicach, na które druga osoba pozwala. Po dniu pełnym wrażeń warto, by osoba, która wykonywała zadania dała znać tej drugiej jak się bawiła, co chciałaby by zadziało się inaczej i też zaoferowała, że zrobi coś w podziękowaniu za miły dzień.

7. Wyśpijcie się


Naprawdę. Nie gapcie się w telefony, w ekrany, nie zajmujcie sprzątaniem i gotowaniem, nie myślcie o pracy czy nauce. Po prostu idźcie spać. Siedźcie razem w łóżku, przytulajcie się i śpijcie ile tylko chcecie. Dajcie sobie w końcu odpocząć. Świat zewnętrzny jest pełen stresu, warto dać sobie chwilę.Prześlij komentarz

Copyright © Geek Kocha Najmocniej – Analizujemy popkulturę.