Kieszonkowce: gry dla fanów popkultury [KONKURS]

kieszonkowce, quiz o popkulturze, geek quiz, wydawnictwo edgard

Świetne karciane quizy dla fanów popkultury, które z łatwością można zabrać ze sobą w podróż.

     To pierwszy na naszym blogu tekst o grze bez prądu. Kiedy Wydawnictwo Edgard zaproponowało, że obdaruje nas Kieszonkowcami zaświeciły nam się oczka. Nic dziwnego, uwielbiamy rywalizację - także między sobą. Kilkukrotnie myśleliśmy o tym, by wziąć udział w Geek Quizie, ale jakoś nigdy nam się to nie udało. Nie umknęło jednak naszej uwadze, że takie wydarzenia stają się coraz bardziej popularne. Dostaliśmy więc okazję by takie zmagania urządzić w domowym zaciszu. Jeśli Wy również macie ochotę spróbować swych sił w popkulturowych quizach, to na końcu tego tekstu znajdziecie informacje o konkursie, w którym możecie wygrać trzy egzemplarze Kieszonkowców.

kieszonkowce, quiz o popkulturze, geek quiz, wydawnictwo edgard

       Wydawnictwo Edgard do tej pory oferowało Kieszonkowce kierowane głównie dla dzieci. W ofercie firmy mogliśmy znaleźć gry, które pomagały najmłodszym w nauce języka angielskiego, matematyki, albo rozwijały logiczne myślenie. W końcu również dorośli otrzymali coś dla siebie i to w specjalnej, rozrywkowej serii. Jak dotąd znajdują się w niej cztery warianty quizów: Popkultura, Kamera akcja!, Teorie spiskowe oraz PRL. My otrzymaliśmy pierwsze trzy.
      W każdym pudełku znajdziemy 55 kart z pytaniami z danej tematyki na jednej stronie oraz z odpowiedziami i dodatkowymi informacjami na drugiej. Jeśli więc nie znamy odpowiedzi na któreś z pytań, szybko możemy nadrobić wiedzę i przeczytać kilka słów o danym zagadnieniu. Chociaż wygląda to niepozornie, jest wspaniałym sposobem na szybką naukę. Tym bardziej, że nawet niepoprawne odpowiedzi bywają wyjaśniane (na przykład skąd pochodzą pozostałe cytaty). 

kieszonkowce, quiz o popkulturze, geek quiz, wydawnictwo edgard

       Jest to przydatne udogodnienie, szczególnie w przypadku tych trudniejszych pytań. Na początku zastanawialiśmy się czy jakakolwiek zagadka nas zaskoczy. Z czasem okazało się, że nawet tacy znawcy popkultury, jak my, nie znajdą odpowiedzi na każde pytanie z Kieszonkowców. To wszystko za sprawą ogromnej różnorodności pytań. Każda z serii - Popkultura, Kamera akcja!, Teorie spiskowe - zawiera zagadki dotyczące świeżych wydarzeń lub dzieł kultury oraz takie, które wymagają wiedzy o wydarzeniach mających miejsce kilkadziesiąt lat temu. 
      Dzięki temu quiz nie jest nudny, a naszej rozgrywce nie grozi, że któryś z graczy zmiażdży konkurencję. Naprawdę wątpimy by był ktoś, kto odpowiedziałby poprawnie na wszystkie pytania zawarte w tych edycjach Kieszonkowców

kieszonkowce, quiz o popkulturze, geek quiz, wydawnictwo edgard

       Sporą zaletą tych kart jest wielkość pudełek, w których się znajdują. Jak nazwa wskazuje, można z łatwością wsunąć je do kieszeni, albo włożyć do torby lub do plecaka. My zabraliśmy jedną z wersji w podróż pociągiem na Dzień Darmowego Komiksu i zadawaliśmy sobie pytania, siedząc  w przedziale.
      Niestety, Kieszonkowcy mają także wadę. Ilość pytań jest ograniczona i jeśli zapoznamy się ze wszystkimi, a nasze umysły pozwolą na zapamiętanie poprawnych odpowiedzi na każdą z zagadek, to kolejna rozgrywka może już okazać się dla nas nudna. To jednak jest kwestia indywidualna, czy komuś to przeszkadza, czy nie. My staramy się dawkować Kieszonkowców i grać z różnymi osobami, by jak najbardziej przeciągnąć przyjemność z tych quizów.

kieszonkowce, quiz o popkulturze, geek quiz, wydawnictwo edgard

      Jeśli Wy również macie ochotę sprawdzić swoją wiedzę w tematach: Popkultura, Kamera akcja!, Teorie spiskowe, zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku. Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać opisane przez nas warianty Kieszonkowców.

Publikowanie komentarza

Copyright © Geek Kocha Najmocniej – Analizujemy popkulturę.