Podsumowanie pierwszego roku istnienia Geek Kocha Najmocniej


Dwa dni po naszych pierwszych urodzinach, usiedliśmy nad blogowymi pamiątkami i powspominaliśmy wszystkie najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce przez miniony rok. 

6 kwietnia 2017

     Tego dnia rozpoczęła się nasza przygoda z blogowaniem. Nigdy nie zrobiliśmy żadnego wstępu, czy pierwszego postu, więc nie tłumaczyliśmy Wam jak to się stało, że zaczęliśmy pisać. W dużej mierze dlatego, że historia naszych początków wcale nie jest pasjonująca.
     Pewnego dnia Piotrek rzucił pomysłem, że fajnie byłoby prowadzić wspólnego bloga. Ponieważ Karolina miała doświadczenie w postaci kilku zapomnianych stron, zaczęliśmy pracę. 6 kwietnia ruszyliśmy pełną parą, przedstawiając w internecie kilka pierwszych tekstów i zapraszając do obserwowania naszego fan page'a.

9 kwietnia 2017

     Recenzja komiksu Harley Quinn: Preludia i fantazje, WKKDC tom 17 to pierwsza chwila rozpoznawalności w komiksowie. Już na początku naszej drogi zdobyliśmy dużą ilość czytelników właśnie dzięki temu tekstowi. 

15 kwietnia 2017

      Na prawdziwy przypływ czytelników musieliśmy czekać tylko kilka dni dłużej. Pierwszy na blogu tekst analizujący popkulturę: Dobra lesbijka, to martwa lesbijka? O kobietach nieheteroseksualnych w serialach okazał się być także pierwszym skokiem na wyżyny blogosfery. Przeczytało go bardzo dużo osób, które chętnie komentowały rozważania Karoliny. Jest to jeden z najlepiej wypozycjonowanych tekstów w wyszukiwarce, który znajdziecie na naszym blogu. Jakoś tak jest, że ściągamy sporo czytelników, poszukujących tematyki LGBT. Ciekawe dlaczego tak jest...

2 maja 2017

     Na blogu pojawił się pierwszy tekst z serii Na dwa głosy. Wydawało nam się, że była to recenzja jednej z animacji DC Comics, bo przecież właśnie o tych filmach najczęściej rozmawiamy w ramach dwugłosowej serii, ale z zaskoczeniem odkryliśmy, że jest inaczej. Pierwszy raz w takiej formie pisaliśmy o pilocie serialu American Gods. Jest to o tyle dziwne, że Piotrek nie przepada za serialami, więc większość z nich Karolina ogląda samotnie. Jednak w przypadku opowieści na podstawie prozy Gaimana, nawet ta maruda dała się przekonać.

7 maja 2017

      Kolejny popularny tekst wleciał na bloga. Karolina uzewnętrzniła się, mówiąc, jak Pokemon Go pomagało jej walczyć z depresją. Artykuł został nawet udostępniony na stronach, związanych z pomaganiem osobom cierpiącym na zaburzenia psychiczne, zaś do Karoliny napisała jedna z czytelniczek, gratulując odwagi. 
      Tekst jest dla nas o tyle ważny, że nigdy nie ukrywaliśmy przed Wami naszych problemów psychicznych, bo nie uważamy, by było to coś wstydliwego. To samo tyczy się orientacji seksualnej Karoliny, o której wielokrotnie możecie przeczytać czy to na blogu, czy to na naszym fan page'u.

13 maja 2017

      Jedziemy na Dzień Darmowego Komiksu do Poznania. Towarzyszy nam Pan Szczur - pluszak, będący naszym nieodłącznym towarzyszem wypraw. Jest to nasza pierwsza wizyta w Czytelni NOVA. To miejsce sprawiło, że w naszych serduszkach zrobiło się cieplej i było nam smutno, że nie możemy zostać na dłużej.

15 maja 2017

      Ze względu na rozwijającą się grupę dyskusyjną na Snapchacie, która niestety mogła pomieścić maksymalnie piętnaście osób, postanowiliśmy rozszerzyć tę część naszego kontaktu z Wami. Założyliśmy więc grupę na Facebooku. Jeśli nie mieliście jeszcze szansy na odwiedzenie nas tam, to będzie nam niezmiernie miło, kiedy skusicie się na zajrzenie w jej zakamarki.

17 maja 2017

      Chcieliśmy zająć się jeszcze innymi formami mówienia o kulturze, jednak teraz wydaje się nam, że rok temu było po prostu za szybko. Mimo wszystko, warto przypomnieć sobie pierwszy odcinek Randki w bibliotece. Bawiliśmy się świetnie podczas nagrywania, za drugim razem było znacznie lepiej, luźniej i weselej. Kto wie, może jeszcze do tego wrócimy?


31 maja 2017

      Socjalizujemy się i poznajemy naszą czytelniczkę, Kasię. Wspólnie idziemy na Wonder Woman. To nie ostatni raz, kiedy zgadaliśmy się z kimś z naszych czytelników. Jeśli więc również macie ochotę na wspólny wypad do kina, granie w planszówki, albo inną formę geekowskiego spędzania czasu, to nie bójcie się nas o to spytać. Jeśli będziemy mogli, to na pewno chętnie Was poznamy.

5 czerwca 2017

       Na blogu pojawił się nasz najbardziej oblegany tekst okołokomiksowy. Karolina zjechała Amerykańską Ligę Sprawiedliwości: Sprawiedliwość.

24 czerwca 2017

      Głosimy się na Krzyżakonie. Było to nasze pierwsze doświadczenie, jako prelegenci i nieskromnie powiemy, że poszło nam znakomicie. Nie obyło się bez problemów technicznych ze sprzętem, a stres zjadał nas od góry do dołu, ale było warto. Swoimi prelekcjami o tym, jak zacząć czytać komiksy oraz o kobietach nieheteroseksualnych w serialach przyciągnęliśmy wielu słuchaczy, którzy ochoczo zadawali pytania, dyskutowali z nami i sprawili, że czuliśmy się swobodniej.

19 lipca 2017

      Uruchamiany Newsletter. Niestety, obecnie został on wyłączony. Mamy jednak nadzieję, że powrócimy do tej formy komunikacji z Wami.

3 sierpnia 2017

      Wspólnie z Zuzą z Totalnie Kulturalnie (jeszcze wtedy Muza z kadru) recenzujemy film Atomic Blonde. Była to nasza pierwsza wspólna praca, ale nie ostatnia. Zuza od początku odgrywała ważną rolę w prowadzeniu tego bloga. Wspierała nas dobrym słowem, często stawała się naszą korektorką, wspólnie uczęszczała na wydarzenia kulturalne. Jesteśmy jej wdzięczni za wkład, jakiego dokonała przez rok i mamy nadzieję, że zostanie z nami najdłużej.

4 sierpnia 2017

      Wykupiliśmy domenę i zmieniliśmy adres naszego bloga.. Utworzyliśmy również adres mailowy, pod którym możecie się z nami skontaktować: geekkochanajmocniej@gmail,com

9 sierpnia 2017

     Rozpoczęliśmy naszą pierwszą współpracę z wydawnictwem. Od SQN otrzymaliśmy egzemplarz książki Przez stany (POP)świadomości.

11 sierpnia 2017

      Kolejna współpraca, tym razem z wydawnictwem mangowym, Waneko. Na pierwszy ogień poszła seria Akame Ga Kill.

4 września 2017

     Rozpoczęliśmy współpracę z dystrybutorem filmów na DVD i Blu-Ray, Galapagos. W pierwszej paczce znaleźliśmy Kong: Wyspa Czaszki.

14 września 2017

      Kolejne wydawnictwa trafiają do naszej zakładki "Współpraca". Tym razem były to: Videograf oraz Non Stop Comics. W tym drugim od razu się zakochaliśmy, natomiast w przypadku tego pierwszego... Karolina zdenerwowała kilka fanek Małgorzaty Falkowskiej, ponieważ wyśmiała książkę tej autorki Poszukiwani, poszukiwany. Natomiast Piotrkowi książka o Tesli przypadła do gustu.

23 września 2017

       Głosimy się na Coperniconie. Piotrek opowiadał o reportażu wojennym w komiksie, natomiast Karolina rozśmieszała salę pokazując najgłupsze programy telewizyjne i odpowiadając na pytanie "dlaczego je oglądamy?".

8 października 2017

      Kolejny tekst, który bardzo dobrze ma się w wyszukiwarce i zaliczył sporo wejść. Karolina zachwycała się musicalem Wiedźmin. Niesamowite widowisko, stworzone przez Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, zrobił na niej ogromne wrażenie, także dlatego, że był właśnie o postaci Geralta.

14 października 2017

      Odbył się, współorganizowany przez nas, HarryCon. Impreza dla fanów uniwersum Harry'ego Pottera miała miejsce w Gminnym Domu Kultury i Sportu w Ostaszewie. Ku naszej radości, wzięło w niej udział dużo osób, szczególnie dzieci. Największym zainteresowaniem cieszyło się szukanie horkruksów. My przypomnieliśmy sobie jak to było za czasów naszego dzieciństwa, kiedy zaczynaliśmy poznawać świat Chłopca, który przeżył.

1 listopada

      Ruszył Serialomaniak - portal zajmujący się serialami, dla którego Karolina pisze od początku. Możecie tam przeczytać jej recenzje oraz artykuły o tematyce serialowej.

13 listopada 2017

      Stuknęło nam 100 tekstów na blogu

14 grudnia 2017

       Poznajemy osobiście kolejną czytelniczkę, również blogerkę, Maję, która wybrała się z nami na seans Star Wars: The Last Jedi.

19 grudnia 2017

      Pojawiliśmy się w aplikacji SQUID.

1 stycznia 2018

      Utworzyliśmy wydarzenie na Facebooku: W 2018 roku wyjdę poza swoją strefę komfortu kulturalnego.

2 stycznia 2018

      Tekst podsumowujący plebiscyt na Najlepszy i Najgorszy serial 2017 roku zdobył duży zasięg i ukoronował dyskusję o tym, które seriale cieszyły się wśród Was największym powodzeniem.

3 stycznia 2018

       Jedziemy na hajpowozie. Na naszym blogu pojawił się tekst o premierach kinowych 2018 roku dla geeków, który zdobył wysoką popularność. Do dziś uaktualniamy artykuł za każdym razem, kiedy zmieniane są premiery filmowe.

12 stycznia 2018

       Jesteśmy gośćmi Biblioteki z Pasją w Gdyni. Karolina opowiada o tym, jak twórcy powinni pisać bohaterów LGBTQ+.

16 stycznia 2018

      Dostaliśmy zaproszenie do Radio MORS. Każde z nas odpowiedziało na kilka pytań, dotyczących naszych prelekcji, które głosimy w Bibliotece z Pasją. Całość dostępna jest już na stronie radia (wywiad z nami rozpoczyna się od 35:30).

25 stycznia 2018

      Kolejny popularny tekst. Tym razem polecamy 7 miejsc idealnych na randkę dla geeków. Nasze serduszka najbardziej zdobyła Graciarnia, więc jeśli jesteście z Trójmiasta lub okolic, a nie znacie tego miejsca, to czym prędzej tam zajrzyjcie.

25 lutego 2018

        Gościmy na Remconie, który okazał się być świetną imprezą. Poznaliśmy tam również ekipę wydawnictwa Waneko, która rozgrzała nasze serduszka.

2 marca 2018

      Rekord na naszym blogu. Rozważania o Altered Carbon to dotychczas najpopularniejszy tekst.

9 marca 2018

      Ponownie pojawiliśmy się w Bibliotece z Pasją - tym razem Piotrek opowiadał o reportażu wojennym w komiksie.

12 marca 2018

      Rozpoczęliśmy współpracę z Zysk i S-ka Wydawnictwo.

23 marca 2018

       Ogłaszamy konkurs z okazji pierwszych urodzin bloga.

24 marca 2018

      Otrzymaliśmy o Graciarni prezent, z okazji ich pierwszych urodzin. Ten miły gest bardzo nas zaskoczył, ale w sumie mogliśmy się tego spodziewać, bo przecież pracują tam wspaniali ludzie.

28 marca 2018

       Zuza z Totalnie kulturalnie poleca nas w ramach Share Week 2018.

30 marca 2018

       Pierwszy raz bierzemy udział w akcji Share Week.

3 kwietnia 2018

       Przekraczamy 1000 polubień na Facebooku.

6 kwietnia 2018

      Obchodzimy pierwsze urodziny naszego bloga. Z tej okazji pojawia się tekst, tworzony razem z zaprzyjaźnionymi blogerami popkulturowymi: Totalnie Kulturalnie, Skrzydła Gryfa, Czytaj Komiksy oraz Według Agniechy.
      Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, które otrzymaliśmy od wszystkich - nie tylko tych, wymienionych w tym tekście. Dziękujemy również wszystkim czytelnikom, że pozwolili nam przez rok tak bardzo się rozwinąć. Chcemy pracować jeszcze sprawniej, pisać jeszcze więcej, w przyszłości może wrócimy do Randki w bibliotece. Cieszymy się, że jest tak wielu ludzi, którzy równie mocno, co my kochają popkulturę. Ale nic dziwnego, przecież geek kocha najmocniej.

Publikowanie komentarza

Copyright © Geek Kocha Najmocniej – Analizujemy popkulturę.